Honza Bláha


Honza se narodil v malé vesničce v Čechách. Už od malička byl fascinován koňmi, hlavně jejich povahou, která mu byla mnohdy bližší, než povaha lidí. První šanci posadit se na koně dostal, když mu bylo devět let. Uplynulo mnoho času, než se od prvních kroků na shetlanských ponících dostal až ke koupi vlastního koně, Gastona.

Tím začal jejich velký příběh, Gaston změnil od základu život nejen Honzy, ale i mnoha dalších lidí od koní na celém světě. Otevřeli úplně novou kapitolu jezdectví a vztahu člověka a koně.

S Gastonem objevili možnosti ježdění i práce ze země bez jakéhokoliv provazu, ohlávky, nákrčáku, dokonce nakonec i bez bičíku. Jejich práce vynikala jednou věcí, kterou dodnes málokdo chápe...

 

" Jaktože ti ten kůň ve volnosti nikdy neuteče?"

 

Honza spolupracoval s mnoha světoznámými jmény. Účastnil se show po celém světě. Equitana, Show Jumping Amsterdam, USA Horse Tour… Honza s Gastonem si vytvořili svojí vlastní cestu. Jako první objevili možnost učit koně sebrání, piaffu, pasáž, přeskoky s naprosto volným koněm. Absolvovali takto v USA kompletní kurz mezinárodního všestrannostního kolbiště.

 

"Ale přesto přeze všechno nikdy pro mě žádná piafa, skok nebo show nebyli důležitější než touha koně být se mnou."

 

Toto poznání ovlivnilo Honzův přístup k trénování koní a lidí po celém světě a stalo se základem pro nový jezdecký styl Line Free Collection.

 

Každé poznání je jen počátek mnoha dalších poznání"